گلبولهای زندگی
همه باهم همیشه باهم
درباره وبلاگ


سلام به همه بازدیدکنندگان عزیز گلبولهای زندگی به همه خوش امد گویی میگوید و امیدواریم این گروه گلبولهای زندگی برای همیشه بماند

مدیر وبلاگ : aboud hashemi
نظرسنجی
بنظرت چطوره ؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
!code ahang new!

دنیای بچه ٢ عینک آفتابی مردانه
از ما حمایت کنید


!--Begin of IRChat.ir-->


خودباوری کجای جامعه تالاسمی جا دارد؟

خودباوری سکویی برای پرتاب و سوختی برای حرکت  به جلو و امیدی برای ساخت آینده ای روشن است..

در جوامعی بشری که دقیق بنگری هر اختراع و خلق آثاری با جوهر خودباوری آمیخته شده تا آن عمل که ابتدا در ذهن بود به فعل و قابل لمس و رئویت شد.

اگر خود باوری نبود کی انسان خاکی به پرواز در می آمد و آسمان ها را فتح می کرد و در فکر فتح کهکشان ها بر میآمد؟

کجا انسان ضعیف می توانست به کرات دیگر دست می یافت و آنجا را خلوت خود قرار می داد؟

شاید بتوان گفت این خود باوری درصدی از توانمندی انسان باشد که خالق آن پس از خلقش به خود تبارک الله گفت و او می دانست که این بشر چه قابلیت هایی در خود دارد.

گاه همین نیروی عظیم و توانمند را با دستان خود در وجود خود خفه می کند و بجای پرو بال دادن به آن پر پروازش را قیچی، و پاهایش را بسته و در قفس ناامیدی و ترس و دلهره زندانی  می کند و با این عمل نادانسته مقابل کلام خدا ایستادگی می کند.

انسان قابلیت ها و خلاقیت های فراوانی دارد حتی اگر نقصی در او وجود داشته باشد باز هم از این مقوله مستثنی نیستند.

در جامعه تالاسمی ماهم هستند آدمهایی که چشم به رحمت و حکمت و قدرت خدا بسته و در پیله ترس و دلهره و نا امیدی خود، خود و توانمندی خود را زندانی و خودباوری را در خود کشته اند.

هستند کسانی که تمام فکر و ذهن  و نیروی خود را با نیمه تهی لیوان زندگی مشغول ساخته و اصلاً به خود فرصت فکر کردن و باور توانمندی و استعدادها و باورها نمی دهند و خود باوری کلمه ای نامانوس برای آنهاست.

گاهی ایگونه آدم ها قابلیت های فراوان دارند و آنقدر استعداد و توانایی دارند که به درجاتی هم می رسند اما خود به شخصه هیچکدام را نمی بینند  و چشم خود را به روی تمام آنها بسته اندو با دلهره و ، اضطراب و ترس درگیر هستند که قابل وصف نیست.

برداشت بد از بیماری خود و عدم شناخت کافی از آن و نا امیدی مثل خوره ای است که بجان اینگونه آدم های توانمند می افتد و مانع از رشد و تعالی و حرکت در مسیر پیشرفت و لذت بردن از زندگی اش می شود. گویی تمام آنچه را که تا کنون بدست آورده یهو و ناگهانی از جایی به او رسیده و باور آن را ندارد که حاصل زحمات خودش بوده.

در جامعه امروزی ما که فرد تالاسمی به دید دیگر می نگرند ، وجود افرادی با عزت نفس و خودباوری بسیار حیاتی و سرنوشت ساز بوده هست. وجود فرد تالاسمی که بدون دلهره و نگرانی و با عزت و اعتماد به خود با مشکلات خود می جنگد و خم به ابرو نمی آورد و با سلاوت گام بردارد ؛ سنگ محکی می شود برای سنجش 21 هزار فرد تالاسمی دیگر ایران زمین و تغییر دیگاه و نگرش جامعه ظاهر بین امروز در خصوص افراد تالاسمی و جواب محکمی است در برابر کسانی که فرد تالاسمی را ضعیف و بی حال و بی مصرف و از کارافتاده و مرده متحرک می پندارند و مانع رشد و پیشرفت و بهرمندی عادلانه از فرصتهای اجتماعی        می شوند.

فرصت هایی چون:                        

-  اشتغال به شغل مورد علاقه و خوب. 

- ازدواج مناسب با کسی که علاقه و هم معیارند.

- بهرمندی از امکانات رفاهی مناسب.           

- داشتن منزلت و حقوق اجتماعی مناسب و عادلانه. ...

حال با این تواصیل و مطالب ذکر شده ااین وظیفه تک تک ما افراد جامعه تالا است که در بردوش گرفتن این بار سنگین مشارکت داشته باشیم و گوشه ای از آن را گرفته و با حس مسئولیت به همنوع و با ایمان به رحمت و حکمت خداوند متعال و نیروی ایمان به خود و ابزار عزت نفس و خود باوری به سرمنزل مقصود برسانیم.

موفقیت هریک از شما به اسم جامعه تالا نوشته خواهد شد پس کوتاهی در این مسیر ظلمی است در حق کل جامعه تالاسمی . راه برای اثبات جامعه تالاسمی برای کسانی که توانایی این جامعه را قبول ندارند زیاد است تنها باید اندیشید و راه را از بیراه تشخیص داد.

از جمله  راه برای اثبات جامعه تالاسمی:

* پیگیری و اهمیت دادن به درمان صحیح

* فعالیت در عرصه های ورزشی

* فعالیت در عرصه های فرهنگی و هنری

* رسیدن به درجات بالای تحصیلات عالیه

* فعالیت های اقتصادی و داشتن شغل های مهم و تاثیر گذار

* حتی ازدواج با همنوع

که این مورد (حتی ازدواج با همنوع) یعنی هم به خود و هم به همنوع خود اعتماد و اعتقاد داشتن و به خودباوری رسیدن. و نترسیدن از مشکلات و مهیا شدن دو نفر برای جنگیدن با آنها و اثبات آنکه جامعه تالا با تمام مشکلات و معضلاتی که گاهی وجود دارد امیدوارانه و قهرمانانه به جنگش می رود و آنقدر به خود و همنوع خود و رحمت خدا ایمان و اعتقاد دارد که محکم و استوار در راه تحقق سرافرازی جامعه تالا گام بر می دارد.

به قلم : میرموسوی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
یکشنبه 3 آذر 1392
aboud hashemi


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic